support

prevention

management

+38 (0462) 613-140

ID 340 Розширення кваліфікації “Сертифікований аудитор процесу VDA 6.3”.

ПЕРЕДУМОВИ

Аудит процесів VDA 6.3 є ефективною процедурою оцінювання процесів, пов’язаних із плануванням та виробництвом продукту. Для проведення аудиту процесів VDA 6.3 необхідні всеосяжні знання, досвід та компетенція. Таким чином, кваліфікація відповідного персоналу незамінна. У відповідності до ISO 19011 аудитори зобов’язані постійно підвищувати свою компетентність. Це включає професійну додаткову освіту, наприклад за допомогою самостійного навчання та тренінгів. Тож термін дії сертифікатів обмежено навмисно, для забезпечення того, щоб аудитори дійсно підвищували свою кваліфікацію.

ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ

На подовження кваліфікації може претендувати тільки сертифікований аудитор процесу VDA 6.3 (2016) з дійсним сертифікатом VDA.

ЦІЛІ

Сертифіковані аудитори VDA 6.3 можуть проводити внутрішні аудити процесів та аудити постачальників самостійно. Після поновлення сертифікату учасники можуть отримати незалежне підтвердження своєї кваліфікації для виконання вимог клієнтів або постачальників по відношенню до їх аудиторської компетентності.

КОНЦЕПЦІЯ ТА МЕТОДИ

Для подовження кваліфікації VDA 6.3 (2016), заявка повинна бути надана до закінчення терміну дії сертифікату. Повинні бути надані докази досвіду аудиту, щонайменше у п’яти аудитах процесів або аудитах потенціалу в якості провідного аудитора впродовж терміну дії сертифікату.

Приймаються, як внутрішні, так і зовнішні аудити процесів. Якщо досвід аудиту, який вимагається, не може бути перевірений, необхідно відвідати “VDA 6.3 – Семінар для сертифікованого аудитора процесу” (ID 341), щоб досягти підвищення кваліфікації VDA 6.3.
В якості нової вимоги також має бути надано підтвердження знань про основні інструменти якості у автомобільній промисловості. ID 417 та кваліфікація VDA “Automotive Core Tools Professional” (ID 415, 416 та, можливо, 450) буде визнаватися. У якості альтернативи, вимагається підтвердження, щонайменше, дводенного навчання інструментам якості у автомобільній промисловості іншим постачальником навчання та проходження онлайн тестування по інструментам якості у автомобільній промисловості. Якщо онлайн тестування не було пройдено, курс ID 417 “Інструменти якості у автомобільній промисловості для аудиторів систем та процесів” має бути завершено.

Заявка подається у онлайн режимі через сайт VDA QMC за посиланням.

КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ СЕРТИФІКАТ

Після позитивного розгляду заявки буде видано новий сертифікат із зареєстрованим номером і відповідною карткою аудитора,а також буде внесено відповідний запис до бази даних VDA QMC. Сертифікат і картка аудитора дійсні протягом трьох років.