support

prevention

management

+38 (0462) 613-140

FMEA – час настав!!!

Новий стандарт аналізу ризику в ланцюгу постачання автомобільної промисловості, який так довго очікувався, нарешті виходить з друку.

Як ми вже раніше повідомляли, це спільний документ, створений зусиллями AIAG та VDA із залученням багатьох фахівців автмобільної промисловості світу.

Постачальники, які надають свою продукцію європейським та північно-американським виробникам (OEM), були змушені оцінювати FMEA на основі різних таблиць у довідниках VDA та AIAG FMEA. До сьогоднішнього дня це приводило до плутанини і ускладнювало розробку та вдосконалення продукції для постачальників.

Спільні вимоги та очікування щодо FMEA тепер дозволяють постачальникам дотримуватися стандартизованого процесу для FMEA, який відповідає очікуванням та потребам клієнтів.

Спочатку узгодження вимог було зосереджено на стандартизації та коригуванні таблиць оцінок FMEA, включаючи критерії та описи оцінки, але згодом AIAG і VDA дійшли згоди, що єдиний документ для оцінки відмов є ідеальним результатом. Виходячи з розуміння цієї задачі AIAG і VDA знайшли можливість узгодити та стандартизувати інші частини обох документів.

FMEA як основний метод управління технічним ризиком є командно-орієнтованим і систематичним аналітичним методом для виявлення ризиків та визначення заходів пом’якшення. Виявлення причини невдачі занадто пізно в процесі розробки і виробництва, може спричинити затратну, трудомістку переробку та коригувальні дії.

Реалізація FMEA на початку процесу розробки продукту допомагає визначити ризики продуктів і процесів і зменшити або навіть запобігти їх виникненню шляхом прийняття відповідних заходів.

Реалізація FMEA необхідна для підвищення задоволеності клієнтів за рахунок постачання продуктів з нульовим дефектом. Це відбувається разом із скороченням та запобіганням витрат на усунення відмов і, як наслідок, витрат на втрати від гарантійних ремонтів або відкликання несправних продуктів з доброї волі виробника.

Зменшення витрат на зміни є ще однією причиною для послідовного застосування FMEA. Це стосується кількості змін які можуть бути викликані клієнтами, постачальниками або внутрішніми підрозділами.

Єдиний спосіб уникнути змін і модифікацій на довготривалій основі або принаймні мінімізувати виникаючі витрати за допомогою FMEA полягає в залученні клієнтів, постачальників і спеціалізованих внутрішніх відділів на ранній стадії розробки продуктів і процесів.

Для отримання форми заявки на тренінги та з будь-яких додаткових питань, звертайтеся, будь-ласка, за телефоном +380462613140, або надсилайте запит електронною поштою на адресу office@teamsuprema.com

Контактна особа – Ігор Бердовський.