support

prevention

management

+38 (0462) 613-140

Зміни в стандарті ISO 22000

Сучасне суспільство з особливою увагою ставиться до безпеки продуктів харчування, що надходять на ринок, і по шляху проходження до кінцевого споживача перетинають не один кордон. Перша версія нової редакції стандарту ISO 22000 з менеджменту безпеки харчових продуктів, опублікована в 2015 році, змусила учасників харчового ланцюжка, стикаючись з новими вимогами з безпеки харчових продуктів, вчиняти дії, що стимулюють зміни стандарту.

В Дубліні, в лютому 2015 року, відбулася зустріч робочої групи ISO (ISO/TC 34/SC 17/WG 8), відповідальної за оновлення стандарту на чолі з членом ISO – Ірландською національної службою стандартів (NSAI). Під час зустрічі визначили необхідні заходи по вдосконаленню стандарту ISO 22000.

На нараді робочої групи були визнані нечіткими деякі терміни, виявлені непотрібні повторення в стандарті і введення додаткових роз’яснень для деяких понять. Також виявилося, що малі та середні підприємства, недостатньо інформовані про вимоги стандарту, і необхідно поліпшити їх розуміння ступеня ризику.

Взявши за основу всі зауваження, група з перегляду стандарту буде вирішувати наступні проблеми:

  • уточнення певних ключових понять (необхідні до управління критичні контрольні точки, необхідні виробничі програми, підхід до потенційного ризику, можливість відкликання продукції, а також об’єднання заходів зовнішнього контролю);
  • оновлення термінів і визначень;
  • спрощення стандарту;
  • покращення обізнаності малих і середніх підприємств.

У стандарті ISO 22000 планується такий же формат, як і в інших стандартах на системи менеджменту, тобто структура ідентична із загальним текстом, визначеннями та термінами. Це дозволить організаціям бажаючим сертифікуватися відразу за декількома стандартами, полегшити процес сертифікації. Скоординований формат спростить комплексне використання, забезпечить зв’язок між стандартами, спростить прочитання і розуміння стандарту користувачами.

У процес перегляду стандарту залучаються експерти в області продуктів харчування, а також, у міру необхідності, користувачі стандарту (виробники продуктів, малі та середні підприємства, виробники кормів для тварин, виробники води).

На сьогоднішній день багато компаній часто застосовують стандарт ISO 22000 спільно зі стандартом ISO 9001. Узгодженість між цими двома стандартами допоможе користувачам ефективніше їх застосовувати на виробництві.

Також, стандарти серії ISO/TS 22002 підтримують вимоги до певних секторів виробництва продуктів харчування і дозволяють результативно запроваджувати ISO 22000, надаючи інструменти для розробки програм необхідних попередніх заходів.

Наступне засідання групи заплановане на середину жовтня, для обговорення другої версії робочого документа, а публікація оновленого стандарту, можливо, буде в 2017 році.