support

prevention

management

+38 (0462) 613-140

Порядок маркування органічної продукції в Україні.

Враховуючи зростаючий інтерес населення до екологічно чистих продуктів харчування в Україні, все більша кількість підприємств випускають продукцію, що відповідає європейським стандартам якості і маркується як «Органічна продукція».

Органічною продукцією сільського господарства вважаються продукти харчування, виготовлені без використання (або з меншим використанням) синтетичних мінеральних добрив, синтетичних пестицидів, штучних харчових добавок, регуляторів росту, а також без використання генетично модифікованих продуктів.

За даними УНІАН, набувший чинності в жовтні 2013 року Закон «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини», визначив загальні правила виробництва органічної продукції рослинного і тваринного походження.

З метою спростити розпізнавання екологічно чистих (органічних) продуктів харчування кінцевими споживачами, Міністерство аграрної політики і продовольства України розробило відповідний порядок їх маркування.

Згідно з Законом, маркування повинно складатися з державного або приватного логотипу екологічно чистої (органічної) продукції з номером контролюючого органу, який складається з позначення країни, в якій знаходиться орган з сертифікації органічної продукції, скорочення, яке позначає метод органічного виробництва, та коду сертифікаційного органу.

Крім того, міністерство аграрної політики і продовольства України пропонує на маркуванні екологічно чистих (органічних) продуктів вказувати наступні дані: країну походження товару, назва виробника та його адреса виробничих потужностей, процентне співвідношення органічних інгредієнтів (складників) до загального числа складників сільськогосподарського походження.

В тому числі для продуктів, які проходять переробку, допустиме маркування «Органічна продукція», тільки в тому разі, якщо не менше 95% ваги їх інгредієнтів (складників) сільськогосподарського походження є органічним.

Отже, всі компанії, що працюють на ринку України і хочуть маркувати свою продукцію як «Органічна продукція», повинні мати сертифікати відповідності. Адже для того щоб продукція вважалася органічною, потрібно сертифікувати і процес виробництва, і саму продукцію.

За оцінками Федерації органічного руху України, обсяг внутрішнього споживання екологічно чистих (органічних) продуктів харчування значно зріс і склав у грошовому еквіваленті по Україні близько 12 млн. євро, що на 52% більше, ніж у попередньому, 2012 році. Це говорить про бажання жителів України вживати все більше екологічно чистих продуктів органічного походження, не дивлячись на їх більш високу вартість. Адже споживання екологічно чистих (органічних) продуктів набагато корисніше для здоров’я людини у порівнянні з їх аналогами, виробленими з використанням неорганічних добрив, засобів захисту рослин, стимуляторів росту, гормонів та антибіотиків.