support

prevention

management

+38 (0462) 613-140

Охорона праці в лабораторіях

11 вересня 2012 року Міністерство надзвичайних ситуацій України видало наказ № 1192 «Про затвердження Правил охорони праці під час роботи в хімічних лабораторіях». Цей наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2012 р. за № 1648/21960.

Нові Правила поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності й організаційно-правової форми, діяльність яких пов’язана з виробленням хімічних речовин і хімічної продукції, гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, збиранням, обробленням й видаленням відходів, відновленням матеріалів, проведенням наукових досліджень та розробок в галузі природничих та технічних наук, вищих навчальних та вищих професійно-технічних навчальних закладах під час виконання робіт в хімічних лабораторіях.

За визначенням Правил, хімічна лабораторія – організація, підприємство, установа або їх окремий підрозділ, що проводять дослідження, випробування і іншу діяльність з використанням хімічних процесів, спеціального обладнання та різноманітних хімічних речовин.

Правила встановлюють вимоги охорони праці під час виконання робіт в хімічних лабораторіях і є обов’язковими для роботодавців та працівників, які виконують роботи в хімічних лабораторіях.